Als productieplanner wil je vanuit een verkoop- of productieorder een volledige forecaststructuur kunnen opbouwen en beheren. Je wilt immers inzicht in inkoopbehoeftes, planningsbelasting en doorlooptijden. Forecastexplosies kunnen automatisch worden opgebouwd. In dit artikel lees je hoe dat werkt.
Meestal wil je meerdere regels een processtap doorzetten. Bijvoorbeeld voor meerdere orderregels één pakbon maken. In dit artikel leggen we uit hoe je dat op 2 manieren kunt doen.
In MKG is meestal ingesteld dat bij het aanmaken van een pakbon deze op het scherm wordt getoond, of direct naar de printer wordt gestuurd. Soms is het wenselijk om een pakbon ook naar de klant te mailen. In dit artikel leggen we uit hoe dat werkt.
In dit overzicht vind je de knop-iconen en de velden van de module Verkooppakbonnen met een korte uitleg. Als je met de muis over een knop in de MKG-software beweegt, verschijnt ook daar de naam van de knop.
In sommige gevallen wil je een pakbon of factuur opnieuw per e-mail versturen, of nogmaals printen. In dit artikel leggen we uit hoe je de lay-out opnieuw kunt toepassen om de ingestelde actie te herhalen.
In de tabellen Verkoopspecificatietypes en Inkoopspecificatietypes wordt vastgelegd om wat voor soort specificatie het gaat. De financiële afhandeling van de specificatie kun je hierin ook vastleggen. Daarnaast is het mogelijk om het als sjabloon te gebruiken om snel Verkoop- of Inkoopspecificaties toe te voegen.
Op een offerte- of orderregel kun je met een specificatie een extra handeling aan de eindproductie specificeren. Specificaties kunnen onafhankelijk van het aantal eindproducten en zowel apart als samen met de eindproducten in rekening gebracht worden aan een klant.
- MKG5MKG3
Nadat je een verkooporder hebt bevestigd, kan het zijn dat er nog iets in de order verandert en dat je dit graag aan de klant wilt doorgeven/bevestigen. Hiervoor kun je de order herbevestigen. Deze actie is erg te vergelijken met het bevestigen van de order.
Het kan zijn dat je de behoeftevoorziening wilt wijzigen van een verkooporderregel, bijvoorbeeld omdat je de verkeerde behoefteoplossing had gekozen. Dan is het nodig om de behoeftevoorziening van een verkooporderregel te verwijderen om vervolgens opnieuw de behoefte op te lossen.
- MKG5MKG3
Soms heb je geen offerte nodig en kun je gelijk de verkooporder aanmaken. In dit artikel lees je hoe je voor een debiteur een verkooporder aanmaakt door de gegevens in de header in te vullen.
- MKG5MKG3
Het is mogelijk om orders in delen te leveren en/of te factureren. Dit kan op twee manieren: van één verkooporder worden niet alle regels tegelijk geleverd of gefactureerd, of van een regel worden niet alle aantallen tegelijk geleverd of gefactureerd.
- MKG5MKG3
Af en toe is het nodig om een proforma-factuur te sturen, voordat je de echte factuur verstuurd. Dit kan bijvoorbeeld het geval zijn bij een export. In MKG kun je bij de voorbeeldweergave van de pakbon het rapport Proforma factuur (8415) vinden.
- MKG5MKG3
Peppol is een internationale standaard voor digitaal zakendoen. Deze open infrastructuur is geïntegreerd in de MKG ERP-software, zodat je elektronische facturen, orders en andere zakelijke gegevens via een beveiligde verbinding kunt versturen, ontvangen en verwerken. In dit artikel lees je wat de voordelen van Peppol zijn en hoe de Peppol-integratie in onze software werkt.
Om een verkooporderregel te kunnen leveren, moet eerst de behoefte worden voorzien. Hiervoor biedt MKG meerdere opties. In dit artikel worden de verschillende opties kort toegelicht.
Zodra een verkooporderregel is aangemaakt, doorloopt deze verschillende acties. Bij elke regel kan dit in een eigen tempo gaan. Verschillende orderregels uit één order kunnen bijvoorbeeld allemaal op een ander moment worden geleverd en gefactureerd.
In dit overzicht vind je de knop-iconen en de velden van de verkooporderregels met een korte uitleg. Als je met de muis over een knop in de MKG-software beweegt, verschijnt ook daar de naam van de knop.
In dit overzicht vind je de knop-iconen en de velden van de module Verkooporders met een korte uitleg. Als je met de muis over een knop in de MKG-software beweegt, verschijnt ook daar de naam van de knop.
Soms is het handig om de prijs voor een regel in de verkoopofferte opnieuw te berekenen, of de prijs voor de verkooporder te berekenen. Of om de voorcalculatie in een productieorder te gebruiken voor de prijsbepaling van een verkooporderregel. Hoe dat werkt, leggen we uit in dit artikel.
Het kan voorkomen dat je vergeten bent om een offerteregel toe te voegen aan een verkooporder. In dit item leggen we uit hoe je dit kunt oplossen.
Er zijn verschillende situaties, waarbij een offerte niet opnieuw kan worden aangeboden. Hieronder lopen we een aantal situatie door en wat je in deze gevallen kunt doen.